VRCHNÍ ODVOLÁVAČ | Ačkoliv by se zdálo, že ministr v demisi Zdeněk Žák má již na Ministerstvu dopravy sbaleno, krabice od banánů na stěhování se ještě nekonají. Před samotným ustanovením nové Vlády, chystá se z posledních sil vyměnit i všechny manažery ze správy železnic (Správa železniční dopravní cesty).

Žák své působení na MD pojal tak trochu v partizánském duchu. Nejdříve nechal odstranit zcela pochybným způsobem top manažera Českých drah Petra Žaludu, aby ještě v tentýž den po telefonu sháněl volné osoby do funkcí v dozorčí a správní radě národního dopravce. O Ředitelství vodních cest nebo silnic a dálnic ani nemluvě. Ona celá série Žákem dosazených lidí neplní takové odbornosti, jaké veřejnosti do médií Zdeněk Žák sám předkládá.

Zpátky na stromy

Jeden odborník za vše: Milan Matoušek, personální ředitel Českých drah. Působil v mnoha firmách které za zcela záhadných důvodů dostával téměř do existenčních problémů. Odborník, který jednu dobu vedl i Fond dětí a mládeže, který velmi kvalitně tuneloval. Dále působil u ČD Cargo, případně i ve strojírenské firmě Lostr Louny. Člověk s tak velkým manažerským nadáním nemůže přeci pracovat nikde jinde, než samo sebou pro stát a Žák jej prezentuje jako skutečného odborníka na svém místě.

Milan Matoušek ovšem není jediný exot kterého do firem podléhajících Ministerstvu dopravy Žák naverboval. Řada pracovních životopisů mnoha „odborníků“ placených daňovým poplatníkem stojí za zmínku. V některém z dalších Expresů se k jednotlivým odborníkům ministra bez mandátu Zdeňka Žáka jistě rádi vrátíme..

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments