MEMORIES? | Co se stane s vaším účtem na Facebooku, jakmile zemřete? Vývojáři největší sociální sítě se rozhodli tento problém s konečnou platností vyřešit. V současné době je situace následující: když uživatel zemře, jeho pozůstalí mohou Facebook požádat, aby z jeho účtu udělal památku.

V rámci ní se profil zobrazoval již pouze těm uživatelům, kteří měli dotyčnou osobu v přátelích. Podle nové politiky však účty budou ponechány tak, jak jsou, takže příspěvky na nich zveřejněné budou viditelné dle nastavení, jež daný uživatel provedl ještě za svého života.

Facebook se tak snaží lépe vybalancovat „přání a památku“ zesnulého. „Respektujeme volby, které lidé učinili za dobu svého života,“ uvedl Facebook na svém blogu. Mluvčí společnosti k tomu dodala, že i když tohoto Facebook o svých uživatelích ví hodně, to, že někdo zemřel, se může vždy dozvědět pouze od jeho pozůstalých.

Co dělat s digitálními daty po zesnulých lidech, řeší i další webové portály. Například Eterni.me umožňuje vytvořit avatar zesnulého, s nímž mohou pozůstalí do určité míry chatovat. „Je to jako Skype z minulosti,“ uvádí se na této webové stránce.

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments