Od vypuknutí „akce“ s plánovanou cenzurou nepohodlných serverů, odmítáme od začátku přístup společnosti Seznam a.s., a považujeme jej za skandální. I proto se Magzine Media která provozuje portály Magzine a MagAIR, rozhodla sama za sebe reklamu od společnosti Seznam.cz a služby sklik, stáhnout.

Seznam jako Ministerstvo cenzurované pravdy?

Ačkoliv jsme obsahem portálu spíše specifický server, a nespadáme do spektra selektivního třídění webu s konspiračními a dalšími informacemi, kterými je domácí internet dosti zahlcen – postoj dominantního hráče na domácím internetu razantně odmítáme a nesouhlasíme s ním.

Společnost Seznam.cz sice v médiích strhla dosti tragikomediální debatní prostor pro široké spektrum názorů, kdy následně chtěla jen zjistit jak se společnosti a velké informační servery k celé kauze postaví – i to není tak zcela korektní.

Proto s platností od 11.srpna pozastavujeme všechny reklamy od této společnosti, konkrétně služby Sklik. Jsme si plně vědomi, že ač se bude jednat o ztrátu desítek tisíc korun ročně, nechceme podporovat firmu, která zneužívá dominantního postavení v internetu, a z uživatelů, firem, vydavatelů a redakcí, dělá pokusné králíky.

Provoz portálu Magzine.cz je hrazen pouze z reklamy, a i dnes využíváme řadu jiných reklamních agentur, které u nás zobrazují a monetizují svůj reklamní obsah.

Po mediálním odhalení celé této kauzy, zaujal Seznam.cz pozici tichého střelce. Firma následně v polovině tohoto týdne vydala prohlášení ve kterém uvádí, že i když se jednalo o interní materiál, nikdy Seznam.cz neuvažoval ve službě Sklik, o cenzuru a odstřihnutí informačních portálů od reklamy. Konsolidace sil, kterou má v rukou zakladatel portálu Ivo Lukačevič, který za Seznamem i nadále stojí, berou mediální agentury jako dosti nepovedený přešlap.

Věříme, že náš postoj je správný, a i když společnost Seznam a.s. finančně nepoškodí, což by za jistých předpokladů nebyl ani náš záměr, chceme si zachovat rovnou páteř a hrdost – Sklik tak již nadále neplánujeme podporovat a provozovat.

Šéfredaktor Adam Berger

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments