Zdá se to téměř nemožné! V době, kdy na trhu ukončila existenci řada malých firem s výrobou kolejových modelů pro mnohá domácí měřítka, čímž uvolnilo firmě Roco dosti trh, přichází firma PIKO se zvláštním stylem obchodování. Nebylo by na tom téměř nic neobvyklého, jen kdyby se neměřilo dvojím metrem…

vime-prvni

Obchodník je ze své pozice zvyklý na konkurenci, nevyváženost trhu, stagnování prodeje, či shánění limitovaných produktů do svého obchodu. Co ale obchodníkům v dnešní době přináší firma PIKO, nepobere nejspíš žádný zdravý lidský rozum. Dvojím metrem je v tomto případě měřeno ze strany f.PIKO obchodníkům v Německu – tedy více než lépe / tedy těm, kteří zastupují, tvoří jméno firmy a prodávají její produkty – obchodníkům v České republice.

Na dosti podivné vztahy výrobce x obchodník již bylo mnohokrát upozorňováno. Jelikož PIKO má u nás svého majoritního dovozce, bude nejspíš původ tohoto kroku z jedné strany. Firma PIKO si v současné době diktuje tak zvláštní podmínky pro prodej své značky, že řada prodejců u nás od tohoto „zastoupení v obchodech“ začíná tyto produkty doprodávat, a tedy i PIKO značku z prodeje stahovat.

Jelikož nemáme do této chvíle vyjádření zastupitelské firmy NEXES – dovozce PIKO k dispozici, pokusíme se jejich postoj k této situaci pro Vás získat během příštího týdne.

Na druhé straně obchodník v Německu (SRN), má zcela jiné podmínky pro zastupování, a tedy i prodej této značky. Proč a jakým metrem firma měří rozdílné parametry pro nás, a jakým způsobem a hlavně proč přistupuje pozitivněji k obchodníkům v SRN, je velkou záhadou. Ano, Německý trh je velké odbytiště, ten náš, malý, ale není jistě také zanedbatelný. Firma možná přecenila své kvality produktů vyráběné v Číně, a tedy i malý odbyt v Česku, proto staví do popředí jiné specifika pro obchod?

Takto se jistě v solidních vztazích které obchodník x výrobce utužuje, jistě neobchoduje…

Roco také není svaté…

V současnosti i firma Roco začíná své postoje k zákazníkům-obchodníkům dosti pofidérmím způsobem měnit! Pakliže chcete tuto firmu mít ve své kamenné prodejně, podmiňuje prvním jednorázovým odběrem produktů v hodnotě 10.000 € a to je jen zlomek jejich až dosti hloupých požadavků!

Kvalita výrobků dosti upadá…

Přes všechny perieptie které obchodníci s problematickými výrobci PIKO nebo Roco mají, se za poslední 1-2 roky rapidně zhoršuje kvalita jejich produktů v širším spektru. Stěžují si na to již stovky modelářů, a již dnes je na internetu řada komunitních diskuzí, kde se dají tyto nevyslyšené stížnosti pročítat. Roco vyrábí na Slovensku a v Maďarsku, PIKO zase v Číně.

Pokud nastane doba že si tyto dvě majoritní firmy začnou ještě házet klacky pod nohy, bude železniční modelářství do značné míry odkázáno na firmy Trix nebo Tillig. Roco má nastavenu cestu z kopce již delší dobu, že se do „vláčku“ zařadí i PIKO, nejspíš nikdo nečekal.

O stahování značky PIKO ze stran obchodníků na protest proti rozdílným podmínkám v obchodování s výrobcem u nás – Vás budeme i nadále informovat!

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments