Výrobce motorových vozů PESA Link z Polska, zaujmul na veletrhu Innotrans jasné prvenství co do zájmu o vizuální prezentace i doprovodné tištěné vizuály. Firma nedávno podepsala i finální kontrakt na dodávku několika stovek těchto vozů pro Deutsche Bahn.

Favorit číslo jedna z Polska

Potřebné reference sbírá výrobce ale i v Itálii nebo v Maďarsku. První dodávka přitom nedávno zamířila i do České republiky k národnímu dopravci.

PESA Link se stal během několika měsíců jedním z nejspolehlivějších, a mezi strojvedoucími nejoblíbenějším motorovým vozem. Nasazeny jsou na Karlovarsku nebo Pardubicku. České dráhy zatím další objednávky neplánují, ačkoliv postupné modernizaci vozidlového parku pro lokální tratě i nadále počítají.

V Berlíně výrobce motorového vozu PESA Link, představil verzi pro Deutsche Bahn ve značně upravené „nafouknuté“ verzi. Jeho délka dosahuje 28.65 metrů, a zařadil se tak mezi nejdelší více-nápravové motorové vozy ve své třídě.

Německý dopravce jej bude značit pod typovým číslem 631, a na veletrhu byl prezentovaný ten první, které DB obdržela pro školení strojvedoucích a technického personálu. Německý národní dopravce odebere 400 kusů, kontrakt za stovky milionů EUR.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments