Od 1.dubna, kdy firma Modely.biz opustila vstupní prostory pasáže do Modelového království, začne se s úpravou těchto prostor do podoby kulturnějšího Showroomu tohoto projektu modelového světa z naší provenience. Firma Modely.biz již před časem avizovala odchod z těchto prostor opět na Prahu 6

Tuto prodejnu najdeme v pasáži nákupního centra Blatiny, hned u stejnojmenné zastávky tramvaje č.9, do uzávěrky tohoto článku, nebylo možné získat důvody odchodu ze Smíchova od zástupců Modely.biz. (více v článku: ModelyBIZ končí s prodejnou na Praze 5). Smíchovská expozice modelových kolejišť proto začala s projektováním úprav vstupní pasáže, která se tak stane pro mnohé návštěvníky o dosti kulturnější přijetí, než procházení obchodu s modely s podivnými cenami.

V současnosti je v horní sekci umístěno, i nadále, 3 samostatné celky modelových kolejišť. Ve spodní části expozice pak mimo Ústeckého kraje, i kraj Karlovarský a Plzeňský. Mimo samostatné sekce pro děti, jsou tyto tři celky krajů hlavním lákadlem pro návštěvníky. Pokud jde o věrohodnost některých vyobrazených provozních situací z kolejiště, věrohodnost z reality ovšem dosti pokulhává.

Celé Česko by pak mělo být dokončeno v roce 2014. Rozvrh plánu do tohoto ročního termínu je následující:

  • Středočeský kraj a Praha 2011 – 2012
  • Liberecký kraj 2012
  • Vysočina, Královehradecký a Pradubický kraj 2012 – 2013
  • Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský kraj 2013
  • Jihomoravský kraj 2013 – 2014
  • Jihočeský kraj 2014
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments