Konečně nejspíš po řadě recenzí na formy pro tyto modely, až samotné promo na veletrzích v SRN, přišla firma RailTop ze Švýcarska s konkrétním distribučním plněním svých závazků. Lze snad jen připomenout, že o modrých WLABmz vozech můžeme slýchat ze strany RT již od roku 2007/8 kdy přišla na svět první zmínka o této realizaci.

Jako první na trh zavítala souprava Jožé Plečníka, ten bude opět uveden v set balení až po redistribuci modelů WLABmz. Stojí ale za poznámku, že původní plán výroby soupravy vlaku Vindobona, předběhla firma ACME z Itálie (více v článku: ACME: modely vozů Vindobona). RailTop je ovšem firma, která se zaměřuje na výrobu spíše kovových modelů měřítka H0 1/87 pro přepravu kontejnerové logistiky a logistiky systému ROLA. O modelech těchto charakteristik zde bylo několikrát již psáno…

Ale zpět k modrým „spacákům“ WLABmz. Sledujeme tyto vozy již delší dobu, a čím déle firma nechala své zájemce o tento model v očekávání, tím více se z tohoto artiklu stává větší a větší želízko v ohni. Doufejme jen, že ceny, za které budou tyto modely v České republice nabízeny, nebudou opět několikanásobně překračovat ceny v zahraničí – firma RailTop má normální cenovou politiku vůči svým obchodním klientům, nerazí systém jako Piko či Roco, kdy obchodníci nakupují sortiment za jiné ceny, než třeba němečtí kolegové, což je v porovnání s kvalitou (která dosti začíná upadat), celkem pofidérní smysl.

Ceny za tyto modely jen kousek za hranicemi, začínají na 52,50 € za kus. Firma ovšem „zatím“ nenabízí všechny verze modelů dle popisku UNESCO. Proto je k dispozici:

  • Praha
  • Holašovice
  • Lednice – Valtice

Za zmínku ale stojí ještě další pokus jiné firmy, Classicmodel nabízel v roce 2007 „parodii“ na stejný vůz – proporce jsou ale dosti rozdílné, lak a potisk je velice povedený více v článku:

Recenze: WLABmz Kutná Hora f.Classicmodel).

Kompletní seznam vozů UNESCO, a taktéž první zmínka o realizaci tohoto modelu v článku:

Vůz WLABm s motivem UNESCO

O soupravě a historii  – setu modelů Jožé Plečník, který RT taktéž zastřešila vývojem:

Jože Plečník a jeho budoucnost

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments