Výrobce železničních modelů Brawa aktualizuje své portfólio sice jednou za rok, o to více ale překvapí skutečnost, že letos vyšla řada i na modely ČSD. Tentokrát se jedná o modely osobních vozů pro lokální tratě. Dále pak v katalogu můžeme najít další nákladní vozy ČSD nižších epoch, v jednom případě i z období Rakouska-Uherska.

V případě osobních vozů se jedná o tato označení:

  • 46727 Služební vůz Pwi-29
  • 46728 Osobní vůz Bi-29
  • 46729 Osobní vůz BCi-28
  • 46730 Osobní vůz Ci-28

I tentokrát si výrobnce dal na detailnosti vyhotovení modelů velmi záležete. Nehledejte zde tradiční „pohyblivé“ prvky mechaniky ani patinu, ostatně, k patině se dostaneme v tomto znovuobnoveném Minimagu v samostatné rubrice – tedy, ač jde zatím o obrázky z plánované výroby pro období Q4/2020, tedy září až prosinec letošního roku, rozhodně to bude stát za to! Musím zde ale zmínit, že cena bude opět odpovídat kvalitě, ty by u domácích prodejců neměla přesáhnout 1.700 korun.

Jako modelář vlastním už několik osobních i nákladních vozů tohoto výrobce, ty mnohdy přeznačuji pro nižší epochy z jiných říškých i státních drah sousedních zemí, zpracování je vždy až dokonale precizní a čisté.

123

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments