Na své obvyklé trasy se ve čtvrtek vrátila také většina tramvajových linek, jejichž provoz byl v minulých dnech s ohledem na stoupající vodu omezen. Mimo provoz zůstává nadále pouze tramvaj číslo 17. Linka 18 je stále v úseku Národní divadlo – Malostranská odkloněna přes Malou Stranu.

Noční linka číslo 53 jede v úseku Lazarská – Staroměstská – Strossmayerovo náměstí přes Jindřišskou a náměstí Republiky.

Ve středu umožnila Technická správa komunikací návrat dopravy také na výpadovku na Strakonice, zatím však jen autobusům MHD a příměstským linkám. „Jezdí tu autobusy 129 a 241 a příměstské linky 317, 318, 320, 321 a 361. Po Strakonické však pouze projíždějí bez možnosti zastavení ve stanicích.

V Praze se pro MHD i automobilovou dopravu otevírají i další ulice. Ráno byla zprůjezdněna část Modřanské, kde začaly jezdit autobusové linky 121 a 253. „Snažíme se otevřít podjezd pod Hlávkovým mostem,“ řekl po jednání krizového štábu pověřený primátor Tomáš Hudeček. Doprava by se sem mohla vrátit už večer. Těšnovským tunelem se jezdí od středečního večera.

Kvůli uzavírce v Podbabské ulici zavedl Ropid v dopoledním období posilové vlaky na lince S41 z Roztok u Prahy přes Sedlec a Holešovice do Libně.

„Na této lince se tak interval zkrátil na 30 minut, což zlepšilo návaznost na mimořádnou autobusovou linku X147, která navazuje na vlaky v Sedlci a jede přes Suchdol do Lysolají,“ uvedl mluvčí Ropidu Filip Drápal. {qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/mestska-doprava/1588-pomalu-se-do-normalu-vraci-i-povrchova-doprava-rada-odklonu-linek-plati-ale-stale{/qrcodegenerator}

Zároveň byly s ohledem na obnovení provozu části linek metra zrušeny dopolední posilové vlaky v trasách Smíchov – Hlavní nádraží – Vysočany a Hlavní nádraží – Uhříněves. Zrušeno bylo i mimořádné zastavování rychlíků ve stanici Praha-Horní Počernice.

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments