Ryanair chce nahradit Smartwings, jedná s českými cestovkami

0

Letecká společnost Buzz, která spadá pod irský Ryanair, chce od léta příštího roku provozovat charterové lety z Prahy do Řecka, Turecka, Španělska a Itálie. Společnost v prohlášení uvedla, že nyní o možnosti již jedná s cestovními kancelářemi. Od listopadu plánuje Buzz provozovat charterové lety z Prahy na Kanárské ostrovy a do Maroka.

Generální ředitel Michał Kaczmarzyk uvedl, že jednání s cestovními kancelářemi jsou nyní v pokročilé fázi. Buzz plánují létat letadly Boeing 737, podrobnosti o programu na léto 2021 chtějí zveřejnit v nadcházejících měsících. Buzz od konce loňského roku provozují z Prahy lety Ryanairu do 33 destinací.

Aerolinky Buzz patří do leteckého holdingu Ryanair Holdings Group a dříve se jmenovaly Ryanair Sun. Vlastní 47 letadel a základny mají ve čtyřech zemích. Původně nabízely pouze charterové lety, tedy nepravidelné spoje, které využívají hlavně cestovní kanceláře pro lety na dovolené. V současnosti však provozují také pravidelné lety pro nízkonákladové aerolinky.

,Nahradíme Smartwings´

Šéf Ryanairu Michael O’Leary již dříve zmínil, že by nějvětší nízkonákladová společnost v případě krachu tuzemského Smartwings mohla nahradit jejich lety z Prahy. Ryanair před koronavirovou krizí provozoval v Česku přes tři desítky pravidelných linek a byl druhým největším dopravcem na letišti.

„Pokud by padly (Smartwings), tak Ryanair a další společnosti jistě budou ochotné tu kapacitu v Praze zaplnit. Praha je velmi atraktivní destinace a my všichni tu své kapacity budeme navyšovat,“ uvedl O’Leary. Zároveň však podotkl, že nevěří v krach Smartwings. Podle něj tuzemská letecká firma spíš čeká na stabilizaci situace, stejně jako stát před případnou pomocí.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments