Lounská společnost Legios získala další zakázku evropského významu. Jedná se o dodávku 155 nákladních vozů různých typů pro francouzskou společnost Ermewa. Celková hodnota kontraktu přesahuje 330 milionů Kč, termín dodání je ještě v letošním roce.„Nově uzavřený kontrakt je dalším kamínkem v mozaice exportních úspěchů firmy,“ uvedl Radek Rybáček, generální ředitel společnosti Legios v reakci na uzavření smlouvy.

„Zájem o železniční vozy z naší výroby je oceněním práce našich techniků a zaměstnanců a současně zárukou dalšího rozvoje společnosti včetně zaměstnanosti v našem městě a okolí,“ dodal.

V roce 2013 Legios již zabodoval uzavřením kontraktu na dodávku vozů do Turecka o celkovém objemu přes 600 milionů Kč, nyní pronikl i do Francie. Společnost Ermewa patří k evropským lídrům se specializací na pronájem železničních vozů, je dceřinou společností francouzských státních drah – SNCF.

Ermewa si chce nejspíš menší objednávkou která čítá i různé tipy nákladních vozů ověřit, jaké kvality a za jakou skutečnou cenu je možné nové vozy objednávat. Doposud tento pronajímatel nákladních vozů nechal vyrábět své vozy hlavně ve Francii, Rumunsku a Slovinsku. Firma se proto rozlhlíží po novém dodavateli. Česko může být pro francouzskou firmu výhodné i v jiném dosti podstateném faktoru, a to je cena.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/firmy/1662-vagonka-legios-doda-firme-ermewa-nakladni-vozy-za-330-milionu-korun{/qrcodegenerator}

Legios v minulosti vyráběl a servisoval i nákladní vozy ČD Cargo. U národního dorpavce jsou nyní v provozu stovky vozů z dílen v Lounech. Ermewa zajišťuje pronájem největšího počtu nákladních cisternových vozů pro řadu petrochemických, stavebních a chemických oborů. Nově proniká také do logistiky v přepravě automobilů, kde chce konkurovat další francouzské firmě Gefco.

{snippet 120}

 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments