Prvně tuto sobotu vyjely vlaky s motivem měst kraje Vysočina. Celkově se jedná o šest měst, jejichž sobotní rozjezd se uskutečnil v Havlíčkově Brodě. Nové motorové vozy Stadler vyjely ve dvou konvojích i s mnoha cestujícími. Ve stanici Chotěboř byl při této příležitosti uspořádán i doprovodný kulturní program.

Reklamní motiv měst kraje Vysočina je realizován s velkou podporou Českých drah. Dopravce místo pro polepení svých vozidel pronajal kraji bezplatně na dobu deseti let. Kraj Vysočina je tak prvním v republice kde se motiv na drážní vozidla aplikoval. Podobný styl motivů funguje již řadu let např. v Německu, Rakousku, Francii a Švýcarsku. Jde jednoznačně o snahu krajů, zda chtějí prezentovat nějaká významná místa svého regionu. V Německu vznikla díky této oblibě i řada občanských sdružení která vyhodnocují zajímavá místa svého regionu – které pak ve spolupráci s Deutsche Bahn na vozidla umisťují. {qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1595-vlaky-s-motivem-mest-kraje-vysocina-poprve-vyjely-do-svych-mest-tuto-sobotu{/qrcodegenerator}

V minulosti se takto uvažovalo i o Českých Budějovicích, ovšem ještě donedávna nebylo jisté jaká vozidla zde budou od nového jízdního řádu 2012/13 nasazena. Dle vyjádření dopravce, ne na všechna vozidla lze aplikovat velkoformátový motiv, zejména pak starší drážní vozidla k tomu vhodná skutečně nejsou.

Motorové vozy RegioSpider s motivem měst:

  1. Jihlava
  2. Náměšť nad Oslavou
  3. Jaroměřice nad Rokytnou
  4. Bystřice nad Pernštejnem
  5. Velké Meziříčí
  6. Chotěboř

Konkrétně šlo o vlaky Jihlavy, Náměště nad Oslavou, Jaroměřic nad Rokytnou, Bystřice nad Pernštejnem, Velkého Meziříčí a také Chotěboře. Soupravy vyjely ve dvou konvojích, a na cestu se s nimi vydaly i desítky cestujících a řada fotografů. Na některých stanicích, byla mezi nimi také Chotěboř, probíhal doprovodný kulturní a zábavný program.

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments