Spanilá jízda Radmily Kleslové zatím nekončí. Do médií pronikla informace o poradenství i pro další státem vlastněnou firmu, mimo České dráhy vykonávala legislativní poradenskou činnost i pro servisní organizaci SŽDC. Komunistická agentka Státní bezpečnosti z předlistopadové doby tak v jednu dobu „dřela“ hned po pět státních firem, její sazba byla různá, mnohdy ale neklesla pod 2400 korun.

Vlivní estébáci i 25 let od revoluce ovlivňují veřejné instituce

Právě hodinová sazba u SŽDC byla 2470 korun, kritika o potřebnosti externího legislativního poradce už kritizují jak koaliční tak partajní politici hnutí ANO. Stále více se ukazuje, že hnutí ANO vzniklo za jedním účelem, konkrétně vést stát jako firmu, křivka původního záměru ale začíná strmě nabírat opačnou tendenci.

Pro koho Kleslová pracovala v poslední době:
ČEZ měsíčně až 100 000 Kč
České dráhy měsíčně 40 000 Kč
SŽDC měsíčně až 95 000 Kč

Kleslová, která je také starostkou Prahy 10, rovněž zastává funkce v některých pražských městských firmách. Je členkou představenstva společnosti Pražská teplárenská a předsedkyní dozorčí rady Pražské energetiky. Podle Lidových novin si v těchto funkcích přijde ročně na milióny korun.

Radmila Kleslová tak řediteli SŽDC radila za desítky tisíc korun měsíčně, efektivita takového poradce začala být trnem v oku i v samotném hnutí ANO Andreje Babiše, ten stále více dává od své místopředsedkyně ruce pryč, sám pak mediální štvanici označil za účelovou. O několik dní později pak rezignovala i na tuto funkci, údajně na Babišův nátlak.

Andreji Babišovi se skandály ve svém hnutí moc nehodí, v příštím roce startují krajské volby, nicméně řada skandálů s vlastními členy hnutí ANO jsou tak časté, že prakticky není možné všechny řešit výměnou lidí nebo odvoláním z pozic dozorčích rad.

Kleslová pro SŽDC vykonávala právnickou analýzu od prosince 2013 do dubna následujícího roku. Pro tehdejšího šéfa organizace měla například sledovat a analyzovat přípravu zákonů v parlamentu. Zaměstnanci SŽDC však podle mluvčího Jakuba Ptačinského nemohou o její práci najít žádné dokumenty. Rozhlas v této souvislosti cituje bývalého ředitele SŽDC Koláře, který tvrdí, že mu Kleslová radila hlavně mezi čtyřma očima a dokumenty se zřejmě někdy ztratily.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments