Prozatím jsme si představili aplikaci Můj vlak zejména z dostupnosti informací, ale v ČD se nezapomnělo na možnost placení. Rovnou si připravili pro zákazníky jednoduchý postup v šesti krocích. V prvním případě si musíte vyhledat spojení, kde najdete tlačítko pro nákup jízdenky.

Následně je postup poměrně jednoduchý a stačí vybírat z možností, které jsou zobrazovány v aplikaci. Po prvních obrazovkách se dostává k volbě počtu cestujících a jiných detailů. Pokud máte vlastní In Kartu, tak následně zadáte své identifikační informace, jako je třeba datum narození a číslo karty (tyto informace si aplikace zapamatuje, abyste je nemuseli neustále zadávat – lze je změnit následně). Díky tomu se daná jízdenka následně spáruje s In Kartou.

Po odsouhlasení s podmínkami můžete přejít k zaplacení. Zde již stačí jen zadat číslo kreditní karty, datum vypršení a bezpečnostní kód. Jakmile vše potvrdíte, dojde k platbě a potvrzení nákupu jízdenky. Tu následně najdete pod položkou Jízdenky v levém menu.

Pokud ale máte ve smartphonu nainstalovanou aplikaci MasterCard Mobile, můžete ji využít pro zaplacení. Tudíž se vyhnete zadávání čísla karty. Ačkoliv proces by chtěl ještě doladit, jedná se o velmi pohodlné nakupování.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments