Pozdvižení vyvolal dopis přednosty jednoho z provozních obchodů Správy železnic, ve kterém informuje své podřízené o návštěvě premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) některých vlakových stanic na Olomoucku.

Ve vydaném písemném opatření stojí, jak se mají výpravčí k představitelům vlády chovat nebo jak se s nimi loučit. V dopise se řeší také oblečení výpravčích nebo jejich tetování. Na dopis upozornil na svém webu Svaz odborářů služeb a dopravy (Sosad).

„Vyzývám a ukládám,“ stojí v úvodu dopisu, kde se po průvodčích vyžaduje kázeň, upravenost, čistota, oholené tváře nebo také aby zakryli svá tetování. „Lojzo, budeš mít bílou košili s dlouhým rukávem, aby zakryla tetování,“ stojí například v dopise.

Přednosta také informuje, že návštěvy železničních stanic lze očekávat od 7.00 do 14.30. Součástí dopisu je také seznam stanic, ve kterých se mají členové vlády objevit.

V dopise se uvádí také modelová situace, ve které se například popisuje, jak se mají zaměstnanci s premiérem loučit: „Po odchodu ne pouze nashledanou, ale nashledanou, děkujeme za návštěvu,“ stojí v instrukcích.

V závěru přednosta tvrdí, že si nechtějí hrát na Potěmkinovu vesnici: „Nelakujeme narůžovo. Bude-li sebevrah „u sousedů“ a vlaky budou mít zpoždění nebo jezdit odklonem – normálně informovat o problémech.“

„Můžete mít jakékoliv politické názory, můžete být členem jakékoliv politické strany, ale vnímejte návštěvu jako významný počin pro naši firmu a náš kraj. Nepochybuji o vaší slušnosti a loajálnosti k firmě a nepochybuji ani o vaší profesionalitě ve vystupování,“ uzavírá dopis.

Plánovaná návštěva výpravčích v závěru července se ovšem nakonec neuskutečnila. Havlíček sám ale navštívil například stavbu tratě z Olomouce do Uničova.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments