Ve stanici Veselí nad Moravou došlo k vypravení vlaku proti druhému. Událost se obešla bez škod. Ilustrační foto: MAGZINE.cz

V železniční stanici Veselí nad Moravou na Hodonínsku ve směru na Bzenec se v neděli dopoledne zastavila doprava. Proti sobě totiž vyjely dva spěšné vlaky jedoucí na trase Brno – Staré Město u Uherského Hradiště.

Zatímco vlak od Brna stál před vjezdovým návěstidlem, vlak v opačném směru vyjel na stejnou kolej, strojvůdce protijedoucí vlak viděl a zastavil 60 metrů od něj. Zafungoval i takzvaný generální stop a mimořádná událost se obešla bez zranění.

Metrans kritizoval nedostatečné trestání strojvedoucích za projetí návěsti stůj. Jeho vlak málem narazil do osobního

Příčinou je podle mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Kateřiny Šubové pravděpodobně chyba obsluhy při stavění dopravní cesty, to potvrdil i mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Stanice ve Veselí se rekonstruuje včetně sdělovacího a zabezpečovacího zařízení. Událost vyšetřovali zaměstnanci SŽDC. Podle Drápala nešlo o takovou událost, u níž by museli být vyšetřovatelé Drážní inspekce.

Stéblová – jménem 118 lidských duší. Dodnes nevyjasněná tragická srážka dvou vlaků

České dráhy na svém webu uvedly, že po 11:00 fungoval provoz na jedné koleji a po 14:00 byly v provozu obě koleje. Autobusem tak nahradili jeden pár osobních vlaků.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments